Gra miejska „Na Krowoderskich Szlakach”

Krowodrza jest dzielnicą o bogatej historii sięgającej czasów Kazimierza Wielkiego, o czym przekonali się uczestnicy zorganizowanej w naszej szkole gry miejskiej, która odbyła się 8 czerwca na terenie dzielnicy V. W rywalizacji wzięły udział zespoły reprezentujące Szkoły Podstawowe nr 34 i 36, VII i IX LO oraz przedstawiciele naszego gimnazjum. Po wykonaniu pierwszego zadania przewidującego wykorzystanie Internetu do stworzenia notki historycznej dotyczącej Biprostalu, uczestnicy wyruszyli w teren w poszukiwaniu najbliższej miejskiej rogatki. Następne polecenia wymagały dotarcia do Pałacu Łobzów oraz w okolice Młynówki Królewskiej. Gra zakończyła się w sąsiedztwie pomnika poświęconego ofiarom rozstrzelanym przez nazistów w 1943 roku, który znajduje się na Alejkach Grottgera.

Po podsumowaniu punktów okazało się, że (ku zaskoczeniu wielu obserwatorów:)) zwycięzcami są reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 34, którzy pokonali tak rówieśników, jak i swoich starszych kolegów.

Oto punktacja zespołów uczestniczących w Grze:
1. Szkoła Podstawowa nr 34 – 39 pkt. /50
2. VII LO i Gimnazjum nr 17 – po 26,5 pkt.
3. IX LO (zespół 1) – 23 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 36 (zespół 1) – 22,5 pkt.
5. Szkoła Podstawowa nr 36 (zespół 2) – 19,5 pkt.
6. IX LO (zespół 2) – 18 pkt.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i współną zabawę!