Międzyklasowa wycieczka samorządowo – wolontariacka „SIANOŻĘTY 2017”

Tegoroczna zimna i deszczowa wiosna sprawiła, że uczestnicy wycieczki do położonej nad Bałtykiem miejscowości Sianożęty z pewną obawą wsiadali 23 kwietnia do pociągu relacji Kraków – Kołobrzeg. Czarne scenariusze nie sprawdziły się i pobyt nad morzem okazał się bardzo udany, o czym, mamy nadzieję, świadczy poniższa relacja. W programie wyprawy znalazły się liczne zajęcia integracyjne organizowane w celu pogłębienia więzi i rozwijania umiejętności współpracy pomiędzy uczestnikami, którzy na co dzień pracują w Samorządzie Szkolnym i w Szkolnym Kole Wolontariuszy „SOS z 17-tką”.

Efektem tych warsztatów były różnorodne prezentacje, filmiki oraz utrwalone na zdjęciach humorystyczne scenki związane z pobytem w Sianożętach. Cel integracyjny miało także wspólne spotkanie przy ognisku oraz obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki czyli dyskoteka. Mimo chłodu do skutku doszły spacery po plaży, gdzie niektórzy śmiałkowie ( w tym opiekunki grupy czyli p. Olejniczak, p. Kunysz i p. Krokosz) odważyli się boso wejść do wody. Dużą atrakcją okazała się też wycieczka do Oceanarium w Straslund połączona ze zwiedzaniem tego uroczego niemieckiego miasteczka, a także wizyta w Kołobrzegu, spacer po promenadzie i molo oraz rejs statkiem. W pamięci uczestników pozostała również wycieczka rowerowa do Eko -Parku, a w dziedzinie „kulinarnej” utrwalona na zdjęciu wieczorna uczta pod nazwą „Pizza Party”.

Już po raz kolejny przekonaliśmy się, że chociaż miejsce pobytu, pogoda i program mają duże znaczenie, to najważniejsi są uczestnicy, których towarzystwo ubarwia i wzbogaca wspólnie spędzany czas.