2017-09-23 Jesienny Piknik Międzypokoleniowy

2017-09-23 Jesienny Piknik Międzypokoleniowy

Piknik czyli impreza rekreacyjno – dydaktyczna w plenerze cieszy się zasłużoną popularnością, o czym mogliśmy się przekonać wiosną i latem w szczycie sezonu „piknikowego”. Okazuje się, że jest to forma rozrywki o charakterze (niemal) całorocznym, a piękna pogoda nie jest warunkiem dobrej zabawy. Przekonali się o tym uczestnicy Jesiennego Pikniku Międzypokoleniowego pod hasłem „Działajmy razem”, który odbył się 23 września, w budynku naszej szkoły.
Bogaty program imprezy przewidywał pokazy w sali gimnastycznej oraz różnorodne warsztaty i prezentacje na korytarzach szkoły.
Na początek goście, którzy w ten sobotni poranek zechcieli odwiedzić naszą szkołę , mieli okazję obejrzeć przygotowane przez każdą z klas przedstawienia obejmujące pokazy taneczne, scenki z życia szkoły oraz napisane przez uczniów piosenki opisujące szkolną rzeczywistość. Spośród wszystkich prezentacji Jury wybrało 3 najlepsze, a z najciekawszy uznało występ klasy 3c. Po wręczeniu nagród na scenie pojawili się członkowie bractwa rycerskiego, po nich zaś mieliśmy przyjemność podziwiać umiejętności zawodników karate oraz ciekawy interaktywny pokaz szermierki.
W przerwach między występami naszych gości, uczestnicy pikniku mogli uczestniczyć w warsztatach modelowania balonów, origami oraz w kreatywnych zabawach klockami przestrzennymi. Dla najmłodszych oraz tych nieco starszych przygotowaliśmy także kącik plastyczny, gdzie zainteresowani mogli wziąć udział w tworzeniu wspólnego obrazu na streczu w ramach warsztatów „Maluj z nami kolorami”. Nie było to jedyne miejsce stworzone z myślą o miłośnikach malarstwa, gdyż podobny charakter miały zajęcia w sali multimedialnej, gdzie gimnazjaliści i seniorzy z Centrum Aktywności Seniora „Uskrzydleni wiekiem” pracowali tworząc olejne obrazy w ramach kolejnego etapu projektu „Działajmy razem” realizowanego w tym roku przez szkolny wolontariat.
Swój wkład do programu pikniku wnieśli także członkowie Samorządu Szkolnego, którzy przy stoisku związanym z projektem „Poznaj, Decyduj, Działaj” prowadzili ankietę na temat kształtu nowoczesnej szkoły. Zmęczeni zwiedzaniem uczestnicy imprezy odpoczywali w szkolnej kawiarence, gdzie serwowano pyszne ciasta, lub przy stoisku „ Slow Food” degustowali sałatki i brali udział w konkursach dotyczących zdrowego odżywiania.
I tak piknik , rozumiany jako impreza, która bawi, uczy i ….żywi  na przekór brzydkiej, deszczowej tego dnia pogodzie, spełnił swoja rolę!