Dzień Edukacji Narodowej – szkoła w oczach uczniów

Tegoroczne Święto Edukacji upłynęło pod hasłem „Szkoła w oczach uczniów”
Po przemówieniu pani dyrektor, które rozpoczęło uroczystość, szkolną sceną zawładnęli przedstawiciele klas oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego. W tym roku przygotowali oni dla nas inny niż w minionych latach, ale równie ciekawy i zabawny program artystyczny, w którym znalazły się przygotowane przez każdą z klas prezentacje o tematyce (głównie) szkolnej oraz ceremonia wręczenia pracownikom szkoły „Arturów”, czyli przyznawanych przez uczniów wyróżnień wzorowanych na amerykańskich Oskarach.
Występy klas rozpoczął popis chóru mieszanego złożonego z uczniów klas 3b i 3c, którzy wykonali znany przebój zespołu Sound and Grace „Sto”. Następnie widzowie mieli przyjemność obejrzeć między innymi „energetyczny” pokaz uczniów z 2c, którzy zaśpiewali piosenkę z własnym tekstem opisującym ich szkolne perypetie oraz scenki z życia klasy 3d pokazujące najbardziej charakterystyczne i najzabawniejsze momenty zapamiętane z lekcji matematyki, fizyki czy języka polskiego. Te ostatnie ubawiły szczególnie nauczycieli, którzy w uczniach występujących na scenie rozpoznali siebie.
Wiele radości dostarczyły także wręczane już po raz drugi „Artury”. Wymyślone przez uczniów kategorie, takie jak „Supermówca”, „Ręce, które leczą”, „Serce na dłoni”, „Mistrz ciętej riposty” i wiele innych pokazały, które cechy nauczycieli młodzież ceni i pamięta najbardziej.