Gra o Czystą Ziemię

3 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Krakowskiej grze o czystą Ziemię”. Była to niezwykła przygoda, w czasie której młodzież mogła zgłębiać wiedzę o recyklingu odpadów, selektywnej zbiórce surowców a przy tym świetnie się bawić. Gra miała bowiem formę podchodów, uczniowie podążali za wskazówkami umieszczonymi na kolejnych planszach ukrytych w różnych częściach Krakowa w pobliżu centrum. Niektóre zadania były dla nich sporym zaskoczeniem, np. przeprowadzenie wywiadu z przypadkowym przechodniem. Wyzwanie to dostarczyło jednak wiele radości i pozwoliło odkryć prawdziwe talenty dziennikarskie, wyzwoliło chęć i zapał do działania, odkrywania, przełamywania własnej nieśmiałości. Wspólna zabawa stanowiła także cenną lekcję biologii i chemii.  Pozwoliła na refleksję nad współczesnymi problemami naszej Planety i uwrażliwiła na problem racjonalnego gospodarowania odpadami.