Rajd Grunwaldzki

Chociaż  dotychczasowa  działalność  Szkolnego  Koła Turystyczno – Krajoznawczego „Włóczykije z 17-tki” obfituje w liczne sukcesy w postaci nagród, dyplomów i wyróżnień zdobytych podczas wypraw organizowanych pod szyldem Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych to  bieżący rok szkolny  zajmie  w kilkunastoletniej historii Koła miejsce szczególne. Wszystko to za sprawą Rajdu Grunwaldzkiego poświęconego w tym roku pamięci Tadeusza Kościuszki w 200 rocznicę jego śmierci.

Zorganizowana już po raz 42. ogólnopolska impreza pod hasłem „Przyszliśmy do Ciebie, Naczelniku” trwała 4 dni , a rozpoczęła się w czwartek, 12 października, w pobliżu Kopca Kościuszki. Tutaj wszyscy zgromadzeni, w tym nasi „włóczykije”,  zaprezentowali się śpiewając i recytując utwory patriotyczne. Pierwszy dzień rajdu zakończył się  malowniczym  przemarszem  z pochodniami na Kopiec Kościuszki, skąd uczestnicy  mogli podziwiać nocną panoramę miasta.

Następnego dnia przed włóczykijami stanęło kolejne wyzwanie w postaci  gry  terenowej „Kościuszko w Krakowie”, po której każdy z  nich mógł wziąć udział w nieodpłatnym zwiedzaniu zabytków naszego miasta.

W programie kolejnego dnia  znalazł się spektakl poświęcony naczelnikowi oraz uroczystość wręczenia  nagród zwycięzcom piątkowej gry, a  ukoronowaniem trzydniowych zmagań była odbywająca się w niedzielę, 15 października, uroczystość  podsumowująca tegoroczną edycję rajdu.

Ku naszej radości okazało się, że  w klasyfikacji generalnej zdobyliśmy I miejsce, o czym z dumą informujemy!

Warto przypomnieć, że Szkolne Koło Turystyczno – Krajoznawcze reprezentuje od września br. nową Szkołę Podstawową nr 106, ma również nową opiekunkę, p. Lucynę Chmiest. Spektakularny sukces włóczykijów, po latach startów w licznych rajdach, traktujemy jako znak, że „Idzie nowe!”. Wierzymy, że przyszłość przyniesie kolejne osiągnięcia oraz wiele przygód.