Warsztaty grupy „Jego Teatr Młodych” w Teatrze Ludowym

Inauguracja tegorocznej  działalności  grupy teatralnej pod nazwą „Jego Teatr Młodych”, która funkcjonuje w naszej szkole pod kierunkiem p. Wioletty Budy już od kilku lat, miała miejsce we wrześniu w Teatrze Ludowym.

Tego dnia nasi uzdolnieni aktorsko uczniowie wzięli udział w  warsztatach  teatralnych prowadzonych przez profesjonalnego aktora Teatru Ludowego, pana Piotra Piechę.  Zajęcia rozpoczęła wędrówka po wszystkich niedostępnych dla przeciętnego widza  zakamarkach  teatru począwszy od garderoby aż po  miejsca pod sceną i podziemia. Po zwiedzaniu odbyła się część właściwa warsztatów, które obfitowały w aktywność ruchową  oraz ćwiczenia językowe. Wiele z nich, np. nauka bezgłośnego wstawania, dostarczyło uczniom dużo radości.

Na koniec każdy uczestnik zajęć  otrzymał prezent  w postaci łamańca językowego, który  ma   zachęcać  do profesjonalnego zaangażowania w aktorskie działania.  Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Teatru Ludowego oraz  Pana Piotra Piechy, który przygotował je dla nas i nieodpłatnie poprowadził. Dziękujemy  serdecznie za okazaną nam życzliwość!