Matematyka po angielsku

W środę 8 listopada uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w lekcji matematyki w języku angielskim. Pani Dorota Szczepańska, w ramach programu POWERSE,   przebywała w Irlandii na kursie metodycznym CLIL. CLIL ( Content Language Integrated Learning) to metoda nauczania przedmiotowo-językowego polegająca na jednoczesnym przekazywaniu treści z dziedziny nauczanego przedmiotu i elementów języka obcego. Pani Dorota postanowiła podzielić się z nami  zdobytym podczas kursu doświadczeniem.

W celu popularyzacji matematyki klasa 3b miała możliwość nauczyć się jaka jest różnica między fraction i decimal, jak po angielsku nazwać ułamki niewłaściwe oraz czym jest numerator i denominator.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie Szczepańskiej za niezwykle ciekawe zajęcia.