Spanie na 106

Dla uczniów znużonych szkolną codziennością możliwość spędzenia nocy w szkole to wyjątkowa atrakcja, o czym przekonaliśmy się już przygotowując takie nocne spotkania w ubiegłych latach.
Tym razem impreza zorganizowana 1 grudnia związana była z realizacją projektu „Poznaj, Decyduj, Działaj”, który po wielu tygodniach pracy dobiega właśnie końca. Motywem przewodnim całego przedsięwzięcia był „Sen”, temu tematowi również poświęcone było grudniowe nocne obradowanie.
Zasłużony sen, w który zapadli zmęczeni uczestnicy imprezy, poprzedziły różnorodne działania zainicjowane przez organizatorów przedsięwzięcia- p. Sylwię Olejniczak – Szymańską, p. Jadwigę Krokosz i p. Wojciecha Wątora. W programie przedsięwzięcia znalazły się zadania grupowe, które zaowocowały pokazami scenek teatralnych pt. „Mój sen”, czytaniem wymyślonych bajek oraz śpiewaniem kołysanek ułożonych i zaaranżowanych przez uczniów. Uczestnicy mogli również wybrać i poddać indywidualnej ocenie wszystkie najważniejsze akcje przygotowane w ramach projektu. Okazało się przy tym, że wszystkie pomysły, także te zupełnie „niestandardowe”, np. Dzień Szlafroka i Dzień Misia, znalazły swoich zagorzałych zwolenników. W programie imprezy nie zabrakło także wspólnego biesiadowania i degustacji produktów sprzyjających zasypianiu oraz takich, które dostarczają energii do efektywnej pracy. Spotkanie stało się również okazją do zacieśnienia więzów i integracji miedzy uczestnikami, którzy zapewne jeszcze nie raz spotkają się podczas realizacji kolejnych szkolnych przedsięwzięć.