Dzień Patrona pod hasłem „Artur Grottger – szlachetny marzyciel”

Obchodzona w 2017 roku 180 rocznica urodzin Artura Grottgera stała się okazją do rozmowy na temat życia i twórczości artysty, który od ponad 50 lat jest patronem naszej szkoły.
Podczas grudniowej uroczystości pod hasłem „Artur Grottger- Szlachetny Marzyciel” reprezentanci klas wzięli udział w dwuetapowym konkursie „Grottgeriada”, wykazując się imponującą znajomością biografii i dorobku artystycznego malarza. W programie obchodów znalazł się również występ uczniów klas drugich i trzecich, którzy w poetycko – muzycznym przedstawieniu przypomnieli losy Polski walczącej o niepodległość i ukazali współczesne rozumienie słowa patriotyzm. Był to również dzień podsumowania projektu „Działajmy razem’, w ramach którego nasi wolontariusze podejmowali działania na rzecz seniorów i przedszkolaków. Jak przystało na uroczystość kończącą wielomiesięczną pracę, po relacji na temat przedsięwzięć organizowanych w związku z projektem, nastąpiło wręczenie uczestnikom nagród i okolicznościowych pamiątek. Po części artystycznej uroczystości nasi goście mogli zwiedzić wystawę poświęconą Arturowi Grottgerowi, kończąc wizytę w naszej szkole w kawiarence, gdzie serwowano słodki poczęstunek.