Gra miejska „Orła wrona nie pokona”

13 grudnia 2017 roku, w dniu, w którym wspominamy ofiary stanu wojennego w 36 rocznicę jego wprowadzenia, grupa uczniów z klasy II c uczestniczyła w Edukacyjnej Grze Miejskiej „Orła wrona nie pokona”. Przedsięwzięcie było zorganizowane przez Centrum Edukacyjne IPN „Przystanek Historia” w Krakowie i jego partnerów.
Sytuacje zaaranżowane przez grupę rekonstrukcyjną w różnych punktach w centrum miasta , pozwoliły poznać realia czasów „Solidarności”, wprowadzenia stanu wojennego, aresztowań, pomocy internowanym, akcji „Solidarności Walczącej”. Wykonanie zadań wymagało wejścia w role bohaterów z przeszłości. Uczestnicy Gry wykazali się obszerną wiedzą i zdolnością empatii. Nasi uczniowie z dumą odbierali dyplom za zajęcie II miejsca w Grze.
Gratulujemy!