KINDERMAT 2017

KINDERMAT, czyli konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych, ma już kilkuletnią tradycję. Podczas tegorocznej,  piątej  już  edycji, w rywalizacji wzięły udział  4 drużyny, przy czym po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt gościć uzdolnionych matematyków z odległej (ale zaprzyjaźnionej) Szkoły Podstawowej nr 26.

Zmagania zawodników oceniało Jury złożone z uczniów naszej szkoły pracujących pod kierunkiem nauczyciela matematyki, p. Wojciecha Wątora, autora i pomysłodawcy zadań konkursowych.

Jak widać na zdjęciach, konkurs miał nietypową formę, gdyż zamiast  tradycyjnych testów kojarzonych z tego rodzaju rywalizacją, organizator przygotował zadania zapewniające aktywność (także fizyczną) wszystkich uczestników i sporą dawkę dobrej zabawy.

Podobnie jak w roku ubiegłym 1 miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 34, a na 2. miejscu znalazł się jeden z zespołów za Szkoły Podstawowej nr 26. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie!