Japońska układanka – z wizytą w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Gdzie leży ojczyzna sudoku?
Z czego tak naprawdę powstaje pasta wasabi?
Czy na sake faktycznie mówi się sake?
Jak wygląda japońska okładka Wiedźmina?
Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedź odwiedzając wystawę w Centrum Manggha.
Uczniowie odwiedzili różnorodne stanowiska warsztatowe: mogli popróbować swych sił w kaligrafii czy wyplataniu bransoletek z satynowych sznurków metodą kumihimo, złożyć orgiami czy zagrać w jedną z japońskich gier. Wytrwali ćwiczyli posługiwanie się pałeczkami do spożywania posiłków i składali orgiami. Powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się japońskie gry i zabawki np kendama i koma. Wystawa pozwalała też zapoznać się zabytkami i ciekawymi miejscami w Japonii, zwiedzający wchodzili (oczywiście bez obuwia) do typowego japońskiego domu, mogli też przymierzyć typowy dla tej kultury strój. Zobaczcie zdjęcia!