Konkurs „ZAPROGRAMUJ SIĘ NA STARS WARS”

Przychodzi dzień w życiu młodego Padawana, gdy poczuje, iż Moc w nim jest na tyle silna, że może wziąć udział w spotkaniu z innymi młodymi adeptami Mocy. Dla kilkunastu Padawanów – na co dzień uczniów klas trzecich szkół podstawowych – ten moment nastąpił dnia 2 lutego podczas odbywającego się w naszej szkole międzyszkolnego konkursu pod hasłem „Zaprogramuj się na Star Wars”. Organizatorzy, czyli nasi uczniowie pod kierunkiem pani Sylwii Olejniczak – Szymańskiej i pana Wojciecha Wątora,postawili przed uczestnikami zadania wymagające niezbędnej dla każdego Padawana wiedzy i umiejętności z dziedziny (nie tylko) science – fiction. Sześcioosobowe zespoły uczestniczące w rywalizacji budowały międzygalaktycznego droida, programowały i przeprowadzały przez labirynt robota oraz odpowiadały na pytania dotyczące fascynujących przygód bohaterów sagi filmowej Star Wars. W konkursie zwyciężyła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 26. Gratulujemy!