Warsztaty dla przedszkolaków „ASTRONAUCI NA START”

Kosmos fascynuje każdego bez względu na wiek, o czym przekonaliśmy się podczas kolejnych  warsztatów z udziałem przedszkolaków, którzy odwiedzili naszą szkołę 5 lutego br.Tym razem nasi goście wzięli udział w „kosmicznych” zajęciach sportowych rozwijających umiejętności, które każdy  młody astronauta posiadać powinien, mogli również opanować wiedzę na temat kosmosu  podczas zajęć literacko – plastyczno – ruchowych prowadzonych przez naszych wolontariuszy. Jedno z zadań dotyczyło badań Marsa, a maluchy wspierane przez uczniów naszej szkoły budowały z puzzli stacje badawcze, lądowiska, stacje medyczne i inne kosmiczne budowle rodem z filmów fantastycznych. Spotkanie zakończyło się chóralnym powtórzeniem wierszyka o planetach, który potwierdził zdobycie przez wszystkich uczestników sprawności „Młody Kosmonauta”.