Spotkanie z Bogną Wernichowską, krakowską pisarką i dziennikarką pod hasłem „Opowieść o kobietach, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości”

Wśród uroczystości i imprez nawiązujących do obchodzonej w tym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości znalazło się wydarzenie, które będziemy zapewne długo pamiętać, nie co dzień bowiem mamy możliwość bliskiego kontaktu z pisarzami znanymi nam jedynie z nazwiska. Taki wyjątkowy charakter miało spotkanie z krakowską dziennikarką i autorką wielu książek historycznych, Bogną Wernichowską, które odbyło się w siedzibie biblioteki publicznej przy ulicy Opolskiej 17 maja br. Pisarka opowiedziała uczniom dwóch szkół krakowskich / w tym także naszym gimnazjalistom/ o kobietach, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości biorąc bezpośredni udział w walce /np. w męskim przebraniu/ lub pracując w służbach medycznych niosących pomoc rannym żołnierzom. Wszyscy chętni otrzymali pamiątkowe dedykacje z autografem autorki, a spotkanie zakończyło wspólne pamiątkowe zdjęcie.