Dzień Patrona

Tegoroczne obchody święta patrona naszej szkoły miały charakter historyczno – patriotyczny nie tylko ze względu na tematykę twórczości Artura Grottgera, ale przede wszystkim przez pamięć o przypadającej na 11 listopada 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

W programie uroczystości znalazły się finałowe występy uczestników międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Nikt nie rodzi się bohaterem, ale każdy może nim zostać”, do udziału w którym zaprosiliśmy uczniów szkół działających w naszej dzielnicy. Widzowie mieli także przyjemność podziwiać członków zespołu muzycznego „Cztery ósme” ze Szkoły Podstawowej nr 26. Młodzi wokaliści wykonali znane pieśni patriotyczne, takie jak „Orlątko” i „Mury”.

Uroczystość stała się także okazją do przedstawienia ubiegłorocznych wydarzeń związanych z realizacją projektu edukacyjnego „Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej”/ w tym relacji z wycieczki do Lwowa/, oraz planów na najbliższe miesiące w związku z drugą edycją tego projektu.

Widzowie zobaczyli również prezentację ukazującą pierwsze zajęcia uczniów klasy pierwszej w ramach projektu „Spacerkiem po Krakowie”, które ubarwił występ poetycki pierwszaków.

Ważnym punktem obchodów była relacja koordynatorki projektu „Działajmy razem – Wolni i Niepodlegli”, która opowiedziała o przedsięwzięciach z udziałem naszych wolontariuszy i seniorów z Centrum Aktywności Seniora przy Rusznikarskiej. Najaktywniejsi uczestnicy projektu otrzymali nagrody, a słowa wsparcia i podziękowania, które wygłosiła do zebranych Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, pani Anna Okońska- Walkowicz, stały się ukoronowaniem uroczystości.