Kindermat 2019

W tegorocznej, siódmej już edycji matematycznego konkursu dla uczniów klas szóstych wzięło udział siedem (!) drużyn z trzech zaprzyjaźnionych szkół podstawowych. Podczas konkursowych zmagań młodzi matematycy budowali bryły geometryczne i odpowiadali na pytania typu „prawda/fałsz”, a także szyfrowali i rozwiązywali zagadki logiczne. Każdy z uczestników mógł się przy tym przekonać, że matematyka, kojarząca się na co dzień z testami i trudnymi zadaniami, jest przedmiotem, który zgłębiać można także poprzez zabawę, a jest to szczególnie fajne wtedy, gdy towarzyszy jej integracja i zdrowa rywalizacja. Po kilkuletnim okresie dominacji Szkoły Podstawowej nr 34 tym razem pierwsze miejsce zajęła reprezentacja SP36. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Pamiętajmy: matematyka to uniwersalny język, za pomocą którego opisany jest świat!