Baza lokalowa

Budynek szkoły ma trzy kondygnacje. Na parterze planowana jest lokalizacja oddziałów przedszkolnych – obecnie prace są na etapie projektu.

Pierwsze piętro przeznaczamy do dyspozycji klas najmłodszych. Mieszczą się tam wyremontowane sale przeznaczone dla uczniów na zajęcia lekcyjne, oraz zajęcia dodatkowe. W bieżącym roku szkolnym wyremontowano również korytarz oraz znajdujące się na pierwszym piętrze toalety mając na uwadze potrzeby młodszych uczniów.

Zakupiono szafki dla pierwszoklasistów, pozwalające pozostawiać przybory szkolne, dywany do kącików zabaw, pufy, poduszki, stoliki do świetlicy w odpowiednim rozmiarze. W pomieszczeniu naprzeciwko sal lekcyjnych jest możliwość usytuowania szatni przeznaczonej tylko dla uczniów klas pierwszych. Na pierwszym piętrze znajduje się też pokój nauczycielski, gabinet pielęgniarki oraz zastępcy dyrektora.

Drugie piętro szkoły zajmować będą klasy starsze. Znajdują się tam świetnie wyposażone pracownie przedmiotowe, z których korzystać mogą też najmłodsze dzieci na zajęciach rozwijających. Wszystkie sale w szkole są wyposażone w projektory i komputery z dostępem do Internetu, szkolna pracownia informatyczna została wyremontowana i doposażona w 2017 roku. Tablice interaktywne i nowoczesne pomoce dydaktyczne jak np. roboty pozwalają uatrakcyjnić proces dydaktyczny i wdrażać uczniów do posługiwania się nowymi technologiami.

Zaplecze sportowe stanowią boiska, w tym oddane w 2015 roku boisko wielofunkcyjne, duża oraz mała sala gimnastyczna oraz niedawno wyposażona siłownia.

Świetlica szkolna, w zależności od ilości przyjętych na nią dzieci, mieścić będzie się na parterze bądź obok sali lekcyjnej na pierwszym piętrze. Świetlica dostępna będzie dla wszystkich uczniów klas pierwszych.  Fakt, iż znajdą się na niej dzieci z jednego rocznika sprzyjać będzie zapewnieniu im bezpieczeństwa i komfortowych warunków pracy, umożliwi zarazem organizowanie ciekawych zajęć i właściwe zagospodarowanie spędzanego tutaj czasu.

Na terenie należącym do szkoły znajduje się tez szkolny ogródek oraz wiele przestrzeni zielonej, która może być wykorzystywana przez uczniów do rekreacji i nauki.

Boisko edukacyjne

Wyzwolić aktywność i kreatywność, uczyć się innowacyjnie – oto cele, które ma realizować projekt BOISKA EDUKACYJNEGO przy Szkole Podstawowej nr 106. Dzięki zaangażowaniu twórców projektu – Olafa Ciruta i Katarzyny Wojtygi, wytężonej pracy nauczycieli i młodzieży oraz wolontariuszy – przyjaciół szkoły , na Litewskiej 34 powstało Boisko Edukacyjne – obejrzyj film, odwiedź nas, poszukaj własnego sposobu na odkrycie możliwości edukacyjnych tej przestrzeni.