Biblioteka najmłodszym

Konkurs recytatorski „WITAJ WIOSNO!”

Dzięki uczniom klasy pierwszej, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim, pierwszy dzień kalendarzowej wiosny upłynął pod znakiem poezji. Jury oceniające występy uczniów wzięło pod uwagę nie tylko stopień opanowania tekstu

1. miejsce: Artur Tarnowski
  2. miejsce – Michał Król
  3. miejsce – Zofia Głodzińska

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w rywalizacji!

Dzień głośnego czytania i inne jesienne spotkania z książką

Uwiecznione na zdjęciach rozdanie nagród kończy cykl zajęć pod hasłem „Z książką i czytelnictwem na Ty”, w których uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej w pierwszych tygodniach nauki w naszej szkole.

Szkolne spotkania z książką rozpoczął „Dzień Głośnego Czytania”, który obchodziliśmy 29 września. Upłynął on pod znakiem przygód Gangu Słodziaków opisanych w książce, którą czytali pierwszoklasistom nauczyciele oraz starsza koleżanka z klasy gimnazjalnej.

W akcję głośnego czytania zaangażowali się także rodzice pierwszoklasistów. Za każdy wieczór z książką uczniowie otrzymywali naklejki, które wklejali do albumów.
Dziesięciu pierwszoklasistów, którzy w terminie do 10 października dostarczyli do świetlicy albumiki wypełnione w całości naklejkami, otrzymało nagrody.

Przygodom sympatycznych zwierzątek poświęcone były także pierwsze zajęcia czytelnicze. Wtedy też każdy z uczestników stworzył swój własny komiks pod tytułem „Dalsze przygody Gangu Słodziaków”. Spośród wszystkich prac wykonanych przez uczniów Jury wybrało 5 najlepszych.
Ich autorzy otrzymali nagrody.

Kolejne spotkanie z książką odbyło się 13 października podczas lekcji pod hasłem „Biblioteka szkolna wita i zaprasza!”. W czasie wizyty w bibliotece pierwszoklasiści poznali zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru, a spośród właśnie zakupionych nowych, pięknych książek wybrali i wypożyczyli te, które spodobały im się najbardziej.

Jesienne spotkania z książką zakończyło rozdanie nagród. Uczniowie otrzymali maskotki, książki oraz przybory do rysowania.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

Biblioteka szkole i społeczności lokalnej

Warto pomagać!

Świąteczne akcje charytatywne od lat należą do szkolnej tradycji. Tegoroczne przedsięwzięcia zorganizowane zostały przez Bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski, a ich efekt przeszedł nasze oczekiwania. Dzięki szczodrości i wielkiemu sercu naszych uczniów udało się sprzedać wszystkie kartki świąteczne, a uzyskana tą drogą kwota zasiliła konto Fundacji Sursum Corda. Zakończyliśmy również zbiórkę pod hasłem „Gwiazdka dla zwierzaka”, a karmę podarowaną przez uczniów przekazaliśmy dla podopiecznych krakowskiej fundacji La Fauna. W tym roku prowadziliśmy także zbiórkę monet groszowych, które w najbliższym dniach policzymy , spakujemy i przekażemy organizatorom ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Już w najbliższych dniach nastąpi również podsumowanie świątecznej akcji zainicjowanej przez samorządowców, którzy pod opieką / i przy wydatnym udziale:)/ opiekunów, pani Jadwigi Krokosz i pana Wojciecha Wątora, wykonali maskotki skrzatów i zajęli się ich sprzedażą. Kwotę, którą udało nam się w ten sposób uzyskać, chcemy przekazać wspomnianej już fundacji La Fauna.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Biblioteka – sukcesy

Ogólnopolski projekt „ZACZYTANA SZKOŁA”

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy właśnie  certyfikat „ZACZYTANA SZKOŁA”, który jest ukoronowaniem wielomiesięcznej pracy nad realizacją założeń ogólnopolskiego projektu pod tą samą nazwą. Efektem udziału w projekcie były liczne wydarzenia związane z książką i czytelnictwem, w tym m.in. debaty, imprezy artystyczne, warsztaty oraz konkursy literackie i plastyczne. Mamy nadzieję, że dzięki wszystkim „zaczytanym” przedsięwzięciom grupa miłośników książek  zyskała nowych członków, a biblioteka nowych wiernych bywalców!