Czasopisma

GAZETKA SZKOLNA „MROWISKO”

Gazetka szkolna ,,Mrowisko” ukazuje się od 2003 roku. Autorami zamieszczanych w niej artykułów są uczniowie naszego gimnazjum, którzy właśnie na łamach ,,Mrowiska”, często po raz pierwszy, prezentują swoje opowiadania, eseje, recenzje i inne formy literackie. Publikujemy w naszym czasopiśmie również próbki humoru zeszytów szkolnych, scenki z życia szkoły, wiersze naszych szkolnych talentów poetyckich, a także, w ramach „konkursu literackiego na temat…”, krzyżówki poświęcone np. twórczości różnorodnych pisarzy.
Siedziba redakcji gazetki mieści się w bibliotece szkolnej, a opiekę merytoryczną nad pracą redaktorów sprawuje pani Ewa Baranowska. W piętnastoletniej historii „Mrowiska” udało nam się wydać 32 edycje gazetki, odnotowaliśmy także dwa spektakularne sukcesy zajmując I miejsce wMałopolskim Konkursie na Gazetkę Szkolną „Prasówka” oraz II miejsce w konkursie gazetek szkolnych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego.

GAZETKA SZKOLNA „WHY NOT?”

Ożywioną działalność prowadzą także uczniowie o uzdolnieniach językowych, którzy pod kierunkiem nauczycielki języka angielskiego, pani Beaty Gorczowskiej pracują w redakcji anglojęzycznej gazetki szkolnej o nazwie „Why Not?”. Najnowszy, dwudziesty już numer gazetki właśnie się ukazał, a poprzedził go zwiastun o treści:
Z radością informujemy, że gazetka „Why Not” żyje i ma się dobrze, o czym świadczy najnowszy numer, który właśnie oddajemy w Wasze ręce. Większość artykułów, które tym razem przygotowaliśmy, opowiada o Londynie oraz o życiu i twórczości Williama Szekspira. Oczywiście wszystko to w języku angielskim, więc tym większy będzie /mamy nadzieję/ pożytek z czytania naszych tekstów. Enjoyyour reading!