Światowy Dzień Misia

Wszyscy kochamy misie, nic więc dziwnego, że w dniu 26 listopada, nazajutrz po obchodzonym dzień wcześniej Światowym Dniu Misia, naszym uczniom towarzyszyły podczas lekcji te lubiane przez wszystkich maskotki. Szczególnie duże grono miłośników mają misie wśród najmłodszych , o czym przekonaliśmy się podczas odwiedzin w klasie pierwszej. W czasie „misiowej” lekcji gimnazjaliści czytali znaną i lubianą bajkę o miękkim i puchatym, a potem każdy /pierwszoklasista i gimnazjalista :)/ mógł opowiedzieć o swoim ukochanym misiu.

Zbiórki charytatywne

Świąteczne akcje charytatywne od lat należą do szkolnej tradycji. Tegoroczne przedsięwzięcia zorganizowane zostały przez Bibliotekę szkolną i Samorząd Uczniowski, a ich efekt przeszedł nasze oczekiwania. Dzięki szczodrości i wielkiemu sercu naszych uczniów udało się sprzedać wszystkie kartki świąteczne, a uzyskana tą drogą kwota zasiliła konto Fundacji Sursum Corda. Zakończyliśmy również zbiórkę pod hasłem „Gwiazdka dla zwierzaka”, a karmę podarowaną przez uczniów przekazaliśmy dla podopiecznych krakowskiej fundacji La Fauna. W tym roku prowadziliśmy także zbiórkę monet groszowych, które w najbliższym dniach policzymy , spakujemy i przekażemy organizatorom ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Już w najbliższych dniach nastąpi również podsumowanie świątecznej akcji zainicjowanej przez samorządowców, którzy pod opieką / i przy wydatnym udziale :)/ opiekunów, pani Jadwigi Krokosz i pana Wojciecha Wątora, wykonali maskotki skrzatów i zajęli się ich sprzedażą. Kwotę, którą udało nam się w ten sposób uzyskać, chcemy przekazać wspomnianej już fundacji La Fauna.
Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Światowy Dzień Życzliwości

Chociaż o tym, że życzliwość ułatwia i uprzyjemnia życie nie trzeba nikogo przekonywać, warto o tym przypominać, szczególnie 21 listopada, podczas Światowego Dnia Życzliwości. Podczas tegorocznych obchodów wybieraliśmy szkolnego Mistera Życzliwości, a w czasie spotkania z uczniami klasy pierwszej rozmawialiśmy o tym jak możemy okazywać życzliwość innym ludziom. Nasi najmłodsi rysowali również obrazki poświęcone tej tematyce, a na koniec otrzymali pamiątkowe „medaliony życzliwości”, które przygotowali dla nich gimnazjaliści. Mamy nadzieję, że przekonanie, iż wystarczy uśmiech, miłe słowo lub ciepłe spojrzenie, a pozytywna energia, która przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką, zyska kolejnych wyznawców!

Widowisko Dumy i Radości

Widowisko Dumy i Radości, które odbyło się 19 października w związku z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości, zgromadziło kilka tysięcy uczniów z całej Małopolski. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta na Wawelu, po której nastąpił przemarsz uczestników do Parku Jordana. W barwnym korowodzie, który przeszedł ulicami miasta, nie zabrakło reprezentantów naszej szkoły przebranych za postaci z obrazu Artura Grottgera „Pożegnanie powstańca”. Entuzjazm uczniów a także ich piękne stroje i ujęta w ramy obrazu scenka dowodząca zaangażowania patrona naszej szkoły w sprawy walki o niepodległość spotkały się z podziwem turystów i krakowian przyglądających się przemarszowi.

Wybieramy przewodniczącego samorządu uczniowskiego…

Wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, poprzedziła kampania przedwyborcza, dzięki której poznaliśmy plany kandydatów. W powszechnym głosowaniu, które odbyło się 20 września,  największą liczbę głosów uzyskała JADWIGA MIZERSKA, która będzie ostatnim przewodniczącym naszego samorządu w dziejach Gimnazjum nr 17. Jadziu, gratulujemy i życzymy sukcesów!