Międzypokoleniowe Spotkanie Niepodległościowe „WOLNI I NIEPODLEGLI”,

w którym uczestniczyliśmy wieczorem 15 października, było jednym z ostatnich przedsięwzięć projektu edukacyjnego pod hasłem „Działajmy razem”. Głównym punktem programu uroczystości było czytanie fragmentów „Przedwiośnia”, w którym wzięli udział zaproszeni goście, w tym radny dzielnicy V, Przemysław Łukasik, absolwentka szkoły Ala Miłowska oraz reprezentująca rodziców pani Marta Pacana. Widzowie mieli również okazję podziwiać występy poetyckie uczniów naszej szkoły, a na koniec mogli przyłączyć się do śpiewania pieśni patriotycznych, które wykonali dla nas seniorzy z zespołu „Uskrzydleni”. Część nieoficjalna uroczystości upłynęła pod znakiem rozmów przy kawie i ciastku w szkolnej kawiarence.

Bieg Trzech Kopców

Współpraca z Zarządem Infrastruktury Sportowej w zakresie organizacji krakowskich maratonów ma w naszej szkole kilkuletnią tradycję. Tym razem nasi wolontariusze pracowali w obsłudze Biegu Trzech Kopców, który, obok Cracovia Maratonu i Półmaratonu Królewskiego, zalicza się do znanej w całej Polsce Królewskiej Triady Biegowej. Uczniowie ulokowani w punktach w pobliżu mety maratonu, rozdawali uczestnikom napoje i koce, a na koniec wzięli udział w dekoracji zwycięzców.

Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu obchodzony 2 kwietnia rozpoczął cykl przedsięwzięć służących popularyzacji tej problematyki, a 7 kwietnia do akcji pod hasłem „Wkręć się w autyzm” jak co rok włączyli się nasi uczniowie, którzy wzięli udział w happeningu zorganizowanym na Rynku Głównym. Akcję o nazwie „Ubierz Adasia na niebiesko” zdominował kolor błękitny kojarzony już niemal przez wszystkich z autyzmem. Jak na happening przystało, po przystrojeniu pomnika Adama Mickiewicza w błękitne barwy, nasi wolontariusze wręczali przechodniom balony i ulotki informacyjne, wzięli także udział w „błękitnym przemarszu” po Rynku. W wydarzeniu, nie pierwszy już raz, wzięli udział wolontariusze z SP 106 ze swoimi kolegami ze Szkół Podstawowych nr 34 i 36.

Dzień Wolontariatu

Już od lat 21 marca to dla naszych uczniów nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale przede wszystkim Dzień Wolontariatu. Dzięki przygotowanym specjalnie dla nich atrakcjom tradycyjne wagary przegrywają z ciekawą ofertą szkoły. Tym razem nasi wolontariusze uczestniczyli w szkoleniu w zakresie „pierwszej pomocy”. Kurs, zakończony certyfikatem, ufundował Zarząd Infrastruktury Sportowej w rewanżu za wieloletnie zaangażowanie młodzieży w wolontariat sportowy – obsługę stoisk na trasie znanych krakowskich maratonów. Za pracę wykonywaną często w niesprzyjających warunkach oraz oddanie idei wolontariatu uczestnicy otrzymali także prezenty.

Półmaraton Marzanny

Wolontariusze znów w akcji! Pomimo niesprzyjającej aury Półmaraton Marzanny nie mógł się odbyć bez naszych ofiarnych wolontariuszy. Jak widać na zdjęciach mimo chłodu nastroje są gorące , bardzo cieszy też współpraca uczniów ze szkół 106, 34 oraz 36 Jesteście wspaniali.

Gala Sapere Auso

W zabytkowych wnętrzach Uniwersytetu Jagiellońskiego nasi wolontariusze pomagali w organizacji gali podsumowującej roczną działalność Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku o tej porze to oni właśnie odbierali nagrodę na podobnej gali tej właśnie Fundacji za pracę w szkolnym kole wolontariatu.
zobacz więcej na www.facebook.com/SapereAuso/

Wolontariat porozumienie o współpracy