Aktualności

Ślubowanie

12 października 2018 uczniowie klasy 1 złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej 106 w Krakowie. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, następnie uczniowie klas gimnazjalnych opowiedzieli pierwszakom o życiu szkolnym z własnej perspektywy. Pierwszoklasiści zaprezentowali wiersze i piosenki, które opowiadały o nich samych oraz o nowych obowiązkach. Samo ślubowanie najmłodsi uczniowie złożyli z przejęciem i należytą powagą. Uroczystość dopełniły życzenia dla nauczycieli z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej . Samorząd Uczniowski, jak co roku, przygotował niespodziankę – dyplomy w formie Arturów w różnych kategoriach, które trafiły do wszystkich pracowników szkoły. Rodzice i uczniowie z klasy 1 kontynuowali święto przy słodkim poczęstunku.


Spacerkiem po Krakowie

Uczniowie klasy I a rozpoczęli cykl spotkań „Spacerkiem po Krakowie”. Ich celem jest wprowadzenie dzieci w barwny świat historii naszego miasta.
Wyjście do Sukiennic było okazją pierwszego spotkania z postacią patrona naszej szkoły. Artysta malarz, Artur Grottger, spoglądał na grupę pierwszoklasistów, gdy poznawali tajemnice jego pięknego obrazu,
poświęconego powstaniu styczniowemu „Rok 1863 -Pożegnanie i Powitanie”.
Teraz, już w sali lekcyjnej, będzie czas na wykonanie autorskich prac plastycznych, nawiązujących do dzieła Artura Grottgera, które uczniowie będą prezentować podczas uroczystości z okazji Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły.


Makiety

W piątkowy poranek klasa 1a na zajęciach technicznych wykonała makiety. Zadaniem dzieci było przedstawienie, przy wykorzystaniu różnych materiałów, ich drogi do szkoły. Uczniowie na swoich makietach umieścili znaki drogowe, drzewa oraz budynki, które codziennie mijają idąc do naszej szkoły. Zabawa była świetna, jak widać na załączonych zdjęciach 🙂