Oferta szkoły

Zapraszamy do klasy 1

• kreatywni nauczyciele
  • wydzielona przestrzeń dla najmłodszych uczniów
  • nauka na jedną zmianę
  • jeden rocznik na świetlicy
  • doskonałe zaplecze sportowe
  • bardzo dobre warunki lokalowe
  • bogata oferta zajęć dodatkowych

Zajęcia dodatkowe dla klasy 1a

BEZPŁATNE

• angielski „Voice” – śpiewamy po angielsku (p. J. Krokosz, 1 raz w tygodniu)
  • zajęcia ruchowe „aktywna godzina” (p. B. Wierzbicka 1 raz w tygodniu)
  • zajęcia plastyczno – historyczne „Spacerkiem po Krakowie” – realizowane we współpracy z Muzeum Historycznym (oddział Krzysztofory) – p. M. Kunysz (1 raz w miesiącu)
  • zajęcia w bibliotece szkolnej: „Baśniowa kraina”, „Złote pióro” – 1 raz w miesiącu (p. E. Baranowska)
  • kodowanie dla najmłodszych – 1 raz w miesiącu, p. W. Wątor

we współpracy z C. M. im. H. Jordana:

• Zajęcia etnograficzne „Kalejdoskop kultur”
    Zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach szkół podstawowych (szczególnie klas I-III), obejmują różnorodne tematy poświęcone kulturze, sztuce i życiu codziennemu wybranych krajów. Służą wzbogaceniu wiedzy, rozbudzeniu ciekawości świata i dobrej zabawie. Zajęcia oparte na pokazie zdjęć, wykorzystaniu baśni, gier i zabaw, działaniach plastycznych i ruchowych.

Przykładowe tematy:
    1. Morza i oceany
    2. Smaki świata
    3. Pieniądze w Europie
    4. Kto mieszka w Afryce
    5. Zwierzęta Chin
    6. Tradycje Wielkanocne, Bożonarodzeniowe w Europie i na świecie

• zajęcia konstrukcyjne:
    Zajęcia MIASTO = Mali Inteligentni Architekci Szukają Tworzą Oglądają, łącząc zabawę i edukację, rozwijają wyobraźnię przestrzenną dzieci, uczą współpracy w grupie, planowania i konsekwencji w pracy, uwrażliwiają dzieci na przestrzeń miejską, zabytki oraz nowoczesne rozwiązania budowlane.

Przykładowe tematy:
    1. Zakamarki miasta – detale architektoniczne
    2. Kraków się broni – baszty, mury, fortyfikacje
    3. Miasto przyszłości – drapacze chmur
    4. Najciekawsze wieże świata
    5. Budujemy miasto

• zajęcia taneczne (w zależności od zainteresowania)
  • zajęcia z edukacji emocjonalnej prowadzone przez Instytut Emocji – warsztaty dla dzieci, formuła do ustalenia

DODATKOWO PŁATNE (grupa powstaje od 8 osób)

• zajęcia szachów (www.szkolaszachowa.eu) 1 raz w tygodniu koszt 175 zł za semestr
  • zajęcia z programowania z firmą happy robot (www.happyrobot.pl) 1 raz w tygodniu koszt 19 zł za zajęcia w przypadku odpłatności miesięcznej, 17 zł za zajęcia w przypadku odpłatności semestralnej
  • zajęcia we współpracy z klubami sportowymi – w zależności od oferty oraz potrzeb (będą proponowane we wrześniu)