Wolni i Niepodlegli

Projekt jest kolejnym przedsięwzięciem trwającej już ponad trzy lata współpracy Gimnazjum nr 17 z „Uskrzydlonym Centrum na Białym Prądniku” ,która przyniosła dotychczas efekty w postaci warsztatów odbywających się w siedzibie centrum oraz w budynku naszej szkoły oraz wielu imprez artystycznych z udziałem seniorów i gimnazjalistów.
Tym razem działania przewidziane w projekcie wpisują się w obchody jubileuszu 100 – lecia odzyskania niepodległości i obejmują przedsięwzięcia z dziedziny sztuki, kultury oraz nauki umożliwiające wykorzystanie umiejętności artystycznych seniorów i gwarantujące międzypokoleniową integrację i wymianę wiedzy.

Realizację projektu przewidzianą na 4 najbliższe miesiące rozpoczęły warsztaty z udziałem seniorów i młodzieży na Akademii Górniczo – Hutniczej. Uczestnicy, którzy przybyli tutaj, aby spróbować swych sił w fotografii, mieli również okazję zwiedzić uczelniane muzeum i poznać najważniejsze wydarzenia w niemal stuletniej historii akademii. [więcej]